ДЖИП УДАРИ ЧЕЛНО АВТОБУС, ТРИМА ЗАГИНАХА, ИМА РАНЕНИ

Трима души загинаха, а други двама са ранени при челен сблъсък между автобус и джип при с. Литаково, Ботевградско. Автобусът е връщал работници от нощна смяна от заводите в Ботевград.

Катастрофата е станала около 6:30 часа тази сутрин. На място веднага са пристигнали 10 линейки от София, съобщиха от Спешна помощ.

По първоначални данни джипът е навлязъл в насрещното движение и се е ударил челно в автобуса. От удара автобусът се е обърнал отстрани на пътя, което е наложило намесата на екипи на пожарната. Загинали са водачът и пътникът от джипа, който е с румънска регистрация. Те са били на видима възраст 20-25 г. 

При катастрофата пострадаха две жени на 54 г. и мъж на 64 г., който е и шофьор на катастрофиралия автобус. Те бяха откарани за хоспитализация в УМБАЛ „Света Анна”. По-късно една от жените, която беше с опасност за живота, почина в лечебното заведение.

Временно движението по път III-161 Ботевград – Литаково бе ограничено. 

https://nova.bg

Единият от загиналите в адското меле край Ботевград – син на известен бизнесмен, застрелян през 2014 г. 

Единият от тримата починали в адската катастрофа край Ботевград – Иван Семков, е син на известният ботевградски бизнесмен Семко Семков, който бе застрелян през 2014 година. Той имаше разнообразен бизнес, съсредоточен в строителството, дърводобива и планинското земеделие. Източници твърдят пред БЛИЦ, че 17-годишният Иван Семков не притежава шофьорска книжка.  Участвал е в над 15 фирми, повечето регистрирани в Ботевград, както и в три сдружения, свързани с автомобилен спорт и офроуд. Спечелил е за 15 години концесия на ловните полета над Литаково.

Припомняме, че рано тази сутрин джип и автобус се удариха челно, след като джипът е навлязъл в насрещното платно. Водачът е опитал да избегне удара и след това се е забил в дървото. Двама младежи са загинали на място в джипа. Въпреки усилията на лекарите е починала и една от пътничките в автобуса – 54-годишна жена, която беше приета в УМБАЛ “Св Анна”-София в много тежко състояние. В болницата остават още една жена, също на 54 години, както и 64-годишният шофьор на автобуса.

https://blitz.bg

НАШЕТО ФЕЙСБУК ПРОСТРАНСТВО

  1. ДОБРУДЖАНЦИ
  2. НДТ – НОВА ДОБРУДЖАНСКА ТРИБУНА – NDT NEWS
  3. ДОБРИЧ: ВЧЕРА-ДНЕС-УТРЕ
  4. ВИЖДАМ ТЕ КАТ – БЪЛГАРИЯ
  5. МУЗИКА ЗА ДУШАТА – ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПЕСНИ И МЕЛОДИИ
  6. КОТКИТЕ НА ДОБРИЧ
  7. БЪЛГАРИТЕ
  8. ОБЩИНА ГРАД ТЕРВЕЛ
  9. ОБЩИНИ ШАБЛА И КРУШАРИ
  10. РИБОЛОВ
  11. ГЮВЕЧ
  12. БЪЛГАРИЯ-ТУРЦИЯ BULGARIA-TURCIA
  13. България – Китай 中国保加利
  14. ВСИЧКО НАКУП В PINTEREST
  15. ЯБЪЛКИТЕ НА РАЗДОРА: жени – пари – власт
  16. ЯБЪЛКИТЕ НА РАЗДОРА 2: жени – пари – власт
  17. ЗВЕЗДИТЕ НА ИНСТАГРАМ – STARS OF THE INSTAGRAM – ЗВЕЗДЫ ИНСТАГРАМА

loading…

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

НОВИНИ ПО РЕГИОНИ

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!